Co se chystá

Ochutnávka na salaši Rúdník 20.7.2024

Srdečně vás zveme na prezentaci vín ve Vacenovicích, která se bude konat 20.7. 2024 na salaši Rúdník od 17 hodin. Tato akce je spojená s ochutnávkou a nabídne vám duel mezi moravským a francouzským vínem.

 

Místní vinařství Broda představí své lahodné víno, které se rodí v samotných Vacenovicích. Ochutnáte zde hřejivé víno s vůní kraje, kde slunce políbilo hrozny a víno dozrává do bohaté chutě.

 

Václav Hajduch přiveze do Vacenovic své nejlepší lahůdky. Představí se vám elegantní červené odrůdy a tajemné víno nejen z oblasti Bordeaux.

 

Aby byla nálada dokonalá, zahraje pro vás Vacenovská cimbálová muzika Hantál. Připraveny pro vás budou speciality z udírny a grilu a na sražení kyselinek bude připraveno pivo. Košt končí až opravdu skončí, takže si můžete vychutnat každou kapku tohoto bohatého nápoje. Těšíme se na vás!

Burčákové putování 2024

Burčákové putování 2024


Opět po roce vás chci pozvat na akci Burčákové putování. Akce proběhne 14.9.2024 napříč čtyřmi vinařskými obcemi Mikroregionu Nový Dvůr. Čtrnáctikilometrovou trasu  mezi obcemi Vlkoš, Skoronice, Milotice a Vacenovice můžete absolvovat na kole, pěšky nebo autobusem. Výchozím bodem putování  jsou krajní obce na trase - Vlkoš a Vacenovice. Po zakoupení vstupenky obdržíte všechny potřebné informace a materiály. Za vstupné 150.- Kč dostanete na startu skládačku se všemi potřebnými informacemi - mapku se zakreslenými otevřenými sklepy, pěší a cyklistické trasy, jízdní řád autobusů, informace  o doprovodném programu a možnostech občerstvení. V ceně vstupného je také kabelka se skleničkou - a můžete vyrazit.

Za naše rodinné vinařství Broda vás zvu na ochutnávku našich vín a samozřejmě burčák nebude chybět. U toho si můžete posedět u muziky a k tomu třeba něco zakousnout z našeho bohatého občerstvení. V neděli proběhne trh místních řemesel v Miloticích na zámku, kde nebudeme chybět. Věřím, že se vše povede a sejdeme se s dobrou náladou. Všem přeji hodně zdaru a dobré nálady a ať se v září sejdeme u dobrého vína u nás ve sklepě. Už teď se moc těším.

 

2 položek celkem